Skip to main content

Показ шедеврів Фестивалю Екс-ан-Прованс

mC-F-izxqQA10 та 11 вересня в Центрі Мистецтв «АРТ-Простір» за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради відбудеться безкоштовний показ шедеврів музичного фестивалю «Экс-ан-Прованс» (Festival d’Aix-en-Provence)

Перший фестиваль в Ексі відбувся в липні 1948: на різних майданчиках міста пройшло більше десятка концертів. З оперних постановок виділялися інтерпретації Моцарта.
З 1974 року директором фестивалю був Габріель Дюссорже, стараннями якого фестиваль вийшов на новий рівень — блискучої презентації вокального мистецтва. Опери Верді та Доніцетті тут виконували Монсеррат Кабальє, Хосе Каррерас, Мерилін Хорн і Катя Річчареллі.
З 1982 року репертуар розширюється. До програми фестивалю включається барокова музика і більш сучасні опери, зокрема, твори Прокоф’єва. У 2005 тут ставили інтерпретацію «Міс Жюлі» Стріндберга, а в 2006-му «Італійську дівчинку в Алжирі» Россіні.

10 вересня о 20:00 — Опера Верді «Травіата»
11 вересня о 20:00 — «Одруження Фігаро»
Місце проведення: Майданчик біля Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (пр. Соборний, 142)
(За умови поганої погоди покази відбудуться в лекційній залі бібліотеки)

Партнери фестивалю: Посольство Франції в Україні, «Альянс Франсез», «Fondation orange», Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Центр Мистецтв «АРТ-Простір», Кіноклуб «Сходження».