+380 67 618 2520
  • Google
  • RSS
  • Google
  • RSS

Міжнародний фестиваль
"Запорізька книжкова толока"

Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока» відбувся в Запоріжжі 21-23 жовтня 2016 року вже вдруге. Генеральними фінансовими партнерами заходу стали Агентство США з міжнародного розвитку та німецька федеральна компанія GIZ. Програмну підтримку надали міжнародні культурні інституції – Гете-Інститут в Україні, Альянс Франсез Запоріжжя, Чеський Центр у Києві.

Окрім основної триденної програми фестивалю в межах Толоки-2016 було реалізовано низку тематичних заходів і партнерських ініціатив, серед них: всеукраїнський форум партисипативних проектів (за співпраці з Гете-Інститутом в Україні), круглі столи «Україна. Хортиця. В контексті світової цивілізації» (на базі Запорізького національного університету) та «Церква в селі Тернівка: історія, дослідження, реставрація» (на базі обласного художнього музею), семінар для працівників бібліотечної галузі (на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки), воркшоп з культурної журналістики.

На базі «Козак-Палацу» паралельно з заходами літературного фестивалю працював відкритий лекторій «Платформа громадських ініціатив» для активістів з числа внутрішньо переміщених осіб. У рамках провідної теми фестивалю – «Шляхи порозуміння» – відбулись презентації, дискусії та інші заходи за участі письменників, що самі є вимушеними переселенцями: Олена Степова, Олексій Чупа, Маріанна Маліна, Євгенія Сєнік; свій проект «Околовоенные дневники» презентували маріупольські культурні діячки Оксана Стомина та Олена Українцева.

За підсумками Толоки – 2016 було виявлено зростання зацікавленості фестивалем серед різних цільових аудиторій – видавництв, авторів, безпосередніх відвідувачів, волонтерів. Захід був схвально оцінений практично всіма учасниками (зокрема, видавці відзначали високий організаційний рівень), а також отримав позитивне висвітлення в регіональних медіа (понад 300 публікацій). Загалом, фестиваль відвідали близько 9700 мешканців Запоріжжя та гостей міста.

Відвідувачів Книжкової Толоки

Заходів на фестивалі

Публікацій у ЗМІ

Учасників ярмарку

Крім того, впродовж 2016 року за ініціативи «Запорізької книжкової толоки» в місті було проведено близько 40 заходів різного формату та для різних аудиторій. Це зустрічі з відомими літераторами та митцями, презентації книжкових новинок від провідних українських видавництв, фотоекспозиції, кінопокази, а також міні-фестивалі дитячої творчості та читання «Книголісся».

Фінансова підтримка проекту

Ми щиро вдячні усім, хто завітав та підтримав нашу ініціативу, всім нашим жертводавцям,

волонтерам, митцям, авторам які долучилися до організації події!

Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)

Ініціативи інфраструктурної програми для України, що фінансуються німецьким урядом та виконуються німецькою федеральною компанією GIZ