Проблема: Станом на кінець 2015 року Запорізька область – одна з лідерів за кількістю внутрішньо переміщених осіб в Україні. Соціокультурні особливості регіону, розташування між Донбасом та анексованим Кримом, загальний економічний спад роблять його особливо вразливим в умовах близького конфлікту.
Мета: Підвищити рівень громадянської активності у містах, селищах і селах Запорізької області, сприяти розбудові горизонтальних зв’язків між активістами, які працюють з проблематикою ВПО та/або учасників АТО, а також створити власну мережу партнерських організацій для подальшої реалізації спільних соціокультурних проектів.
Ідея: У ході серії мандрівних заходів відстежити соціокультурну ситуацію в різних районах області, виявити найактуальніші проблеми громадської взаємодії на місцях, залучити громадськість до пошуку шляхів їх вирішення, в форматі одноденного всеукраїнського заходу ознайомити з успішними соціальними та соціокультурними практиками та мотивувати активістів до подальшого мережування та співпраці з владою.
Піврічний проект, спрямований на розвиток мережі активістів громадянського суспільства, стартував в листопаді 2015 р. серією мандрівних заходів у Запорізькій області. До кінця року команда «Арт-Простору» побувала в 13 містах і селах з презентацією власних ініціатив і показами документального кіно про права людини.
Безпосереднє спілкування з місцевими громадами дозволило нам виявити соціокультурну самобутність кожного відвіданого району, встановити партнерські контакти з організаціями й окремими активістами, а також дізнатись, які питання громадської взаємодії найбільше цікавлять тутешніх мешканців. Всього за два місяці ми познайомились з понад 500 представниками громадських об’єднань, професійних спільнот, нових мешканців Запорізької області. Найбільш мотивовані з них у січні долучились до роботи всеукраїнського форуму «Взаємодія», що відбувся в Запоріжжі.
Відвідувачів мандрівних заходів
Райони Запорізької області відвідано
Логічним продовженням форуму і завершенням проекту стала друга серія мандрівних заходів, що були проведені в форматі «Майстерень громадської взаємодії» в 23 містах, селищах і селах Запорізької області.
Результати
Створено мережу активістів і дружніх організацій в Запорізькій області, встановлено контакти з громадськими об’єднаннями в інших регіонах України (Дніпро, Харків, Київ).
Налагоджено горизонтальні зв’язки між громадськими об’єднаннями, що працюють з вимушеними переселенцями та учасниками АТО в Запоріжжі та інших містах області.
Виявлено партнерів для реалізації спільних соціокультурних ініціатив (зокрема, наступний проект – «Книголісся в Чернігівці» – був реалізований з ініціативи та за безпосередньої співпраці з ГО «Громадський контроль у Чернігівському районі»).
Загалом заходами в рамках проекту охоплено понад 1200 осіб – мешканців Запорізької області.
Фінансова підтримка проекту
Ми щиро вдячні всім нашим жертводавцям, волонтерам, митцям, авторам які долучилися до організації події!