ВУЛИК

Logo

Вуличний Університет ЛИцарів Культури – це освітній проект Асамблеї діячів культури Запоріжжя та АРТ-Простор при підтримці Корпорації «Кераміст». Відкрите засідання «ВУЛИКу» є публічною лекцією з елементами інтерактивної презентацієї з визначеним регламентом та тематикою. Всі заходи вуличного університету відбуваються на вулиці або в приміщенні з вільним доступом для будь-кого, хто бажає прийти. Теми наступних лекцій та презентацій обираються на поточному засіданні ради «ВУЛИКу» з урахуванням мети та актуальності відповідної теми. В якості лекторів запрошуються спеціалісти, етнографи, історики, хороші оратори, авторитети громадської думки.

Мета проекту
Проведення відкритих освітніх заходів у Запоріжжі, залучення громадян міста до громадської активності, підвищення інтелектуального рівня суспільства через знайомство з історією України та Запорізького краю, цікавими фактами та неординарними особистостями, етнографією та культурою козацького краю, туристичними можливостями регіону.

«Вуличний університет» — це можливість отримати в вільній, невимушеній формі знання з тих питань, які для нас є актуальними, по-справжньому цікавлять. Це також можливість поспілкуватися з професійними фахівцями, науковцями, спеціалістами в різних галузях, митцями, діячами культури.

Назва і логотип проекту «ВУЛИК» — «Вуличний університет лицарів культури» — надзвичайно влучно розкривають внутрішній зміст, ідею цього задуму, яка полягає в наступному: «Вуличний університет» — це можливість отримати в вільній, невимушеній формі знання з тих питань, які для нас є актуальними, по-справжньому цікавлять. Це також можливість поспілкуватися з професійними фахівцями, науковцями, спеціалістами в різних галузях, митцями, діячами культури.

— Хто може завітати до ВУЛИКУ? – Кожен, хто має цікавість і допитливість, хто прагне розширити світогляд і хто не зупиняється в пошуках істини, сенсу свого життя, розуміння свого місця і призначення. Це і є справжні «лицарі культури».

Визначення «лицарі культури» виглядає на перший погляд досить пафосно, але по суті, відповідає внутрішньому значенню культури, яке ще недостатньо нами усвідомлене.

Всесвітньо відомий російський художник, філософ і видатний громадський діяч, Микола Реріх неодноразово стверджував, що широке усвідомлення справжнього значення культури приведе до кардинальних змін в житті людства.

Культура – це світ, який створює людина на землі. Ми живемо у сплетінні двох світів – «натури», тобто, нерукотворної природи і «культури», збудованої руками, розумом і духом незчисленних людських поколінь, що передували нам. Світ культури включає в себе не тільки здобутки матеріальної культури, наукові і технічні досягнення. Духовне поле культури безперервно накопичує творчі енергії; це енергії творчих задумів, високих устремлінь, пошуку знань, благородних людських почуттів – всіх проявів, притаманних лише людині. Таким чином, кожна людина в процесі збагачення і вдосконалення свого внутрішнього світу, одночасно виконує найшляхетнішу і найголовнішу справу кожного людського життя – покращення, вдосконалення культурного поля, спільного для всіх поколінь всього земного людства.Саме тому, повертаючись до нашого новонародженого проекту, можна з упевненістю стверджувати, що кожний потяг до знань, до прекрасного є справжнє лицарство, і є внесок благородного нектару до стільників започаткованого нами ВУЛИКа.

Є впевненість, що цей проект буде розгортатися і зростати, тому що викликаний самим життям. В такі буремні часи, які ми зараз переживаємо разом з усією нашою країною, абсолютно природно виникає бажання розібратися в хитросплетінні тих подій, що відбуваються з нами. Дуже актуальним зараз є пошук історичної правди, інтерес до витоків української культури, мови, до нашого рідного запорізького краю. Ми відчуваємо, що все це наше, живе і торкається кожного з нас. Тому видається, що поява нашого «Вуличного університету» дуже на часі.

Існує також інше, глобальніше пояснення значення наших зусиль на самозбагачення і самовдосконалення. Звертаючись знову до філософської думки Миколи Реріха, співзвучним для сьогодення виглядає наступний його вислів.

«Остання війна серед людей буде війна за істину. Ця війна буде в кожній людині. Війна – з власним неуцтвом, агресією, роздратуванням. І тільки докорінне перетворення кожної окремої людини може стати початком мирного життя всіх людей».

Зібрання ВУЛИКу проходять кожної середи о 18:00 у палаці культури ВАТ “ЗАлК” (просп. Металургів, 1а, Запоріжжя).

Група у FaceBook: www.facebook.com/groups/VULYK

Сторінка на FaceBook: www.facebook.com/VulykUa

Сторінка Google+: plus.google.com/111627366696407752498

Сторінка на сайті АРТ-Простір: culture.zp.ua/проекти/вулик

 

Координатори проекту «ВУЛИК»
Ігор Гармаш
+380 67 618 2520
www.facebook.com/igorgarmash

Сергіо Андрух
+380 67 613 3920
www.facebook.com/baidary

 

Статистика зібрань ВУЛИКу:

Відкрити</>

 

Відео зібраннь ВУЛИКу:

 

Найкращі фото ВУЛИКу: