Skip to main content

Фільм, номінований на «Оскар», відкриє Мандрівний фестиваль Docudays UA в Запоріжжі

_podolyan_zaproshuyit_na_13_iy__festival_dokumentalnogo_kino_pro_prava_lyidini_docudays_ua_1_2016_10_31_02_41_4119 листопада о 17:20 в кінотеатрі ім. Довженка (пр. Соборний, 145) стартує XІII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Запоріжжі. Фільмом відкриття обрано стрічку «Українські шерифи» вітчизняного режисера Романа Бондарчука – саме вона була номінована від України на «Оскар» у категорії «Фільм іноземною мовою». Один з головних героїв стрічки – Віктор Кривобородько — особисто приїде в гості до запоріжців, зустрінеться з журналістами та поспілкується з відвідувачами кінопоказу.

До маршруту Мандрівного фестивалю – 2016 включені Запорізька область і місто Запоріжжя. Побачити кращі документальні фільми про права людини та долучитись до їх обговорення зможуть також мешканці районів та міст обласного значення в Запорізькій області (Вільнянський, Токмацький, Оріхівський, Василівський, Мелітопольский, Бердянський). У межах запорізької програми фестивалю відбудуться покази й тематичні дискусії на базі Центру мистецтв «Арт-Простір», Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Класичного приватного університету, Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та на інших локаціях.

Додаткова інформація
XIІI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA традиційно стартує восени і проходить по всій Україні. Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок нашої держави. Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.
Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 молодіжна, громадська та правозахисна організація та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA, серед них – Кіноклуб «Сходження» в м. Запоріжжі та «Центр мистецтв «Арт-Простір» у Запорізькій області.

Графік показів фестивалю Docudays UA у Запоріжжі

19 листопада 2016 р.
17.20 Урочисте відкритті заходів фестивалю у Запоріжжі. Перегляд фільму «Українські шерифи» та візит головного героя Віктора Кривобородька. Прес-конференція для ЗМІ. Кінотеатр ім. Довженка, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 145

20 листопада 2016 р.
17.00 Показ, обговорення та дискусія у кіноклубі «Сходження»
м. Запоріжжя, пр. Соборний, 142

21 листопада 2016 р.
14.00 Показ, обговорення та дискусія у Центрі імені Макса Гранта, у Клубі рівних можливостей. М. Запоріжжя, вул. Перемоги, 4

22 листопада 2016 р.
12.00 Показ, обговорення та дискусія у Класичному приватному університеті.
м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70Б.

23 листопада 2016 р.
16.00 Показ, обговорення та дискусія у Запорізькому національному університеті.
м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66.

24 листопада 2016 р.
13.30 Показ, обговорення та дискусія у Запорізькому національному технічному університеті. м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.

26 листопада 2016 р.
16.00 Показ, обговорення та дискусія у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці. м. Запоріжжя, пр. Соборний, 142.

27 листопада 2016 р.
17.00 Участь в урочистому закритті заходів фестивалю у Запоріжжі. Прес-конференція для ЗМІ. м. Запоріжжя, пр. Соборний, 142

Організатори
Українська Гельсінська спілка з прав людини; ГО «Південь»; Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я; ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери
Державне агентство України з питань кіно; Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

Більше про фестиваль – тут: http://traveling.docudays.org.ua/

Жадан і собаки в Запоріжжі #ПСИхотур

10-12-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b6%d0%b6%d1%8f-%d0%b02Дорогі брати і сестри. Музичний проект Жадан і Собаки вирушає в #ПСИхотур.

В межах туру музиканти мають намір укотре проїхати всю Україну.

10.12 Жадан і собаки в Запоріжжі
Chicago Blues 19-00
Перші 10 квитків у фан-зону по 60 грн!
Перші 10 квитків ВІП по 90 грн!
Встигніть ПРИДБАТИ ОНЛАЙН:
ТУТ: https://goo.gl/yMxagw

Від 14.11 фан-зона = 70 грн, ВІП = 100 грн
В день події будь який квиток = 150 грн (при наявності місць).

Для «Жадана і Собак» цей рік залишиться роком появи «Псів» — четвертого студійного альбому — мабуть, найбільш серйозного та важливого в дискографії проекту. Тому «ПСИхотур» є певним підбиттям підсумків проробленої цього року роботи.

Рік завершується, альбом живе своїм життям, музиканти працюють над новим матеріалом і готуються вже наступного року відзначати десять років спільної діяльності на благо українського рок-н-ролу. Тож «ПСИхотур» є доброю нагодою розібратися в самих собі і в своїх стосунках із музикою та цілим світом. Музиканти бувають не лише психами. Іноді вони бувають непоганими психологами, які допомагають нам не тільки ненавидіти й не пробачати, але й любити та вірити. Тож побачимось на концертах!

Більше про подію:
https://www.facebook.com/events/960712927406544/
https://vk.com/event131188791

Запорізька книжкова толока 2016

%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d1%85_%d0%be%d0%b1%d0%bbНаймасштабніша літературно-мистецька подія південного сходу України вдруге відбудеться у Запоріжжі.

Три дні – з 21 по 23 жовтня – на базі виставкового центру «Козак Палац» триватиме книжковий ярмарок, літературний фестиваль, свято дитячої творчості та читання «Книголісся» та низка інших заходів, об’єднаних у різноформатну і динамічну «Запорізьку книжкову толоку».

Лейтмотив і ключовий меседж цьогорічної фестивальної програми – «Шляхи порозуміння».

Знайти шляхи порозуміння – якраз те, що є надважливим сьогодні для України, Європи, людської цивілізації загалом і кожної окремої людини. Де шукати ці шляхи і куди вони введуть, як порозумітись з собою, іншими й ІНШИМИ, з країною та країнами, зі світом – всередині та довкола? Протягом трьох днів #ЗКТ-2016 ми шукатимемо відповіді на ці питання засобами культури, мистецтва, діалогу, співтворчості.

Запрошуємо до спільних пошуків і порозуміння видавців, авторів і, звичайно, читачів!


Шановні видавці, літератори, митці!

Толока – це тисячі відвідувачів, мешканці Запорізької області та гості міста Запоріжжя, шанувальники книжок і читання. Реєстрацію участі у фестивалі вже розпочато. На нашому сайті ви можете ознайомитись із загальними умовами участі, дізнатись умови участі авторів, вирішити фінансові питання, обрати бажанівиставкові модулі та заповнити заявку на участь для її оперативного опрацювання Оргкомітетом.

 

Любі читачі!

У межах першої Толоки відбулось 180 заходів. Цьогорічна програма фестивалю буде ще різноманітнішою. Під час ЗКТ відбудуться Поетично-музична ніч і Ніч української драми, протягом трьох днів діятиме відкритий лекторій і платформа громадських ініціатив. І звісно, на вас чекатимуть нові літературні читання, презентації книжкових новинок, круглі столи та дискусії, майстер-класи та безліч нових книжок.

Стежте за новинами на нашому сайті та в соціальних мережах.

Дізнайтесь деякі факти ПРО ТОЛОКУ.

Показ шедеврів Фестивалю Екс-ан-Прованс

mC-F-izxqQA10 та 11 вересня в Центрі Мистецтв «АРТ-Простір» за підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради відбудеться безкоштовний показ шедеврів музичного фестивалю «Экс-ан-Прованс» (Festival d’Aix-en-Provence)

Перший фестиваль в Ексі відбувся в липні 1948: на різних майданчиках міста пройшло більше десятка концертів. З оперних постановок виділялися інтерпретації Моцарта.
З 1974 року директором фестивалю був Габріель Дюссорже, стараннями якого фестиваль вийшов на новий рівень — блискучої презентації вокального мистецтва. Опери Верді та Доніцетті тут виконували Монсеррат Кабальє, Хосе Каррерас, Мерилін Хорн і Катя Річчареллі.
З 1982 року репертуар розширюється. До програми фестивалю включається барокова музика і більш сучасні опери, зокрема, твори Прокоф’єва. У 2005 тут ставили інтерпретацію «Міс Жюлі» Стріндберга, а в 2006-му «Італійську дівчинку в Алжирі» Россіні.

10 вересня о 20:00 — Опера Верді «Травіата»
11 вересня о 20:00 — «Одруження Фігаро»
Місце проведення: Майданчик біля Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (пр. Соборний, 142)
(За умови поганої погоди покази відбудуться в лекційній залі бібліотеки)

Партнери фестивалю: Посольство Франції в Україні, «Альянс Франсез», «Fondation orange», Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Центр Мистецтв «АРТ-Простір», Кіноклуб «Сходження».

Чарунки долі від Вахтанґа Кебуладзе

14088990_1193540617357852_229322553_nВ межах Запорізької книжкової толоки один із найцікавіших філософів України презентує свою книжку у Запоріжжі.

Про модний вік, владу і насильство, користь краси і контрабанду розуму, порно і «кінець Європи», антисексуальну контрреволюцію та ікону як спосіб присутності, а також про те як думки стають мистецтвом, а філософія літературою розповість філософ, перекладач, поет і публіцист Вахтанґ Кебуладзе. Зустріч із ним та презентації його книжки «Чарунки долі», що вийшла у «Видавництві Старого Лева», відбудеться у Запоріжжі, у суботу, 27 серпня, у Центрі мистецтв «АРТ-Простір», що на проспекті Соборний, 142 (Обласна універсальна наукова бібліотека, Лекційна зала). Початок о 13:00.

За підтримки Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, Центру мистецтв «Арт-Простір» та Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Вахтанґ Кебуладзе – філософ, майстер оповідей, чоловік, у крові якого тече рок-н-рол. Він вміє ставити важливі акценти та конструювати висновки і логічні ланцюжки, проводити найнеочікуваніші паралелі і вибудовувати нові концепції бачення і сприйняття. З ним цікаво горовити, його неймовірно цінно слухати. Назву книги «Чарунки долі» Вахтанґ Кебуладзе пояснює так: «Чарунка — це лунка, фрагмент чогось в одній площині. У книзі немає наскрізного сюжету, це фрагменти думок, життів, епох. Але, разом з тим, це все частинки великої історії мистецтва та філософії». На сторінках книжки «Чарунки долі» зустрічаються філософи й митці з різних країн і часів. Автор змушує їх говорити одні з одними. Із цієї розмови народжуються нові історії, з яких і складено цю книжку. «Теми цих оповідок не задані єдиним сюжетом або загальною ідеєю, вони вигулькують випадково, — каже Вахтанґ Кебуладзе. — При цьому можливі й навіть необхідні повтори фраґментів одних оповідок в інших. Адже всі ці теми вплетені в тканину оповідання про світ, яку створюють різні оповідачі. Повтори — вузли переплетень. Оповідки — чарунки долі. Оповідач — стрибун, що стрибає від чарунки до чарунки. Траєкторія його стрибків примхлива, не пряма лінія з чіткою спрямованістю, а зигзагоподібні переплетені вічка. До того ж оповідачів багато, траєкторії їхніх стрибків деколи перетинаються, а деколи скеровані у різні боки. Так у поліфонії оповідок про світ нашого житт створюється мережа нашої сили».
Вахтанґ Кебуладзе — філософ, перекладач, поет і публіцист, автор пісень і вокаліст рок-гурту «Джин». Закінчив Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, потому стажувався в німецьких університетах в Констанці та Фрайбурзі. Тепер викладає в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянській академії. Численні наукові та публіцистичні статті автора виходили друком українською, німецькою та російською в Україні, Австрії, Білорусі, Литві, Німеччині, Польщі, Румунії, Словенії та Чехії. Переклав з німецької на українську і опублікував книжки Бернгарда Вальденфельса «Топографія Чужого», Едмунда Гусерля «Досвід і судження», Альфреда Шюца і Томаса Лукмана «Структури життєсвіту». У 2011 році написав і видав друком книжку «Феноменологія досвіду». У 2016 році у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка Вахтанґа «Чарунки долі».

Презентація фільму «Воля або смерть» Деміена Колодія

Воля!В рамках святкування 25-ти річчя Незалежності України і з метою консолідації запорізької громади Департамент культури і туризму Запорізької міської ради, туристичний iнтернет портал «Олiмп», громадська організація Благодійний фонд «Галар», Громадська організація «Центр мистецтв «Арт-Простір» та ГО «Кіноклуб «Сходження» організовує приїзд американського режисера з українським корінням Деміена Колодія та показ його документальної стрічки «Воля або смерть».

Запрошуємо Вас 21 серпня, в неділю, о 18.00 в Кіноконцертну залу ім. О.П. Довженко (пр. Соборний 145, Мала зала) на показ фільму «Воля або смерть» та спілкування в форматі: питання-відповіді із автором Деміеном Колодієм.

Його документальна стрічка «Воля або смерть» є переможцем кінофестивалю «Phoenix Film Festival» 2016 року та призером за найкращий документальний фільм на фестивалі незалежного кіно у Майямі. Покази з успіхом пройшли у багатьох країнах Европи.

Трейлер фільму переглянути можна на каналі Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=TuwM_oempnc.
Фільм можна купити на сайті Amazon.com.
Показ фільму на презентації безкоштовний.

Деміена цікавить громада нашого прифронтового міста. Він був свідком активних подій на майдані під час Помаранчевої революції та Революції гідності, спілкувався із населенням зони АТО та військовими. В нього буде нагода в неділю 21.08.16. представити показ для аудиторії із студентів, волонтерів, ветеранів АТО та їх родин, вимушено переміщених осіб, бізнесменів.
Наша мета також провести режисера цікавим туристичним маршрутом нашого міста, оскільки у фільмі автор захоплюється хоробрістю, гідністю та бойвим духом українців, нашадків запорізьких козаків.

З повагою і вдячністю за підтримку, організатори заходу:
Ігор Гармаш, Директор Департаменту культури і туризму
Бабова Діана, голова Благодійного фонду «Галар»
Капленко Марія, керівник «Туристичного інтернет порталу Олiмп»