TEDxZaporizhya

Announcement Date: Март 29, 2015

TEDxZaporizhya

TED — це щорічна конференція про унікальні проекти та інновації. Подія об’єднує видатних світових мислителів та діячів, щоб поділитися тим, що їх найбільше захоплює.
Девіз конференції «Ideas worth spreading» (укр. «Ідеї варті поширення») відображає її місію — нести в маси ідеї, здатні змінити світ на краще.

Назва конференції — це абревіатура слів Technology Entertainment Design, оскільки спочатку фокус конференції був зосереджений саме на цих областях діяльності людини – технології, розваги, дизайн. Так, на першій конференції TED у 1984 році в Монтереї, були представлені досягнення в сфері розвитку штучного інтелекту — нова модель розуму Марвіна Мінського, а в комп’ютерній сфері – новий Macintosh та перший компакт-диск Sony.

Сьогодні TED охоплює набагато більше сфер нашого життя – освіту, мистецтво, науку, спорт, соціологію, медицину, підприємництво, енергозбереження та ін. Зі сцени TED про свої ідеї розповідають провідні світові вчені, політологи та соціологи, художники і дизайнери, програмісти і професори університетів.
На сцені TED виступали: нобелівські лауреати Джеймс Уотсон і Мюррей Гелл-Манн, колишній президент США — Білл Клінтон, засновник Wikipedia Джиммі Вейлз, засновник Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін, засновник Microsoft Білл Гейтс, відомий дизайнер Філіп Старк, співак Боно, прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун.

З історії TED
Перша конференція TED була організована дизайнерами Річардом Солом Вурменом (Richard Saul Wurman) і Гаррі Марксом (Harry Marks) в Каліфорнії в 1984 році, а вже з 1990 року проводиться щорічно. З часом TED стає все більш популярним майданчиком для обміну ідеями між учасниками бізнес-спільноти та дизайнерами. Пізніше у 2001 фонд The Sapling Foundation, що належить журналістові і видавцеві Крісу Андерсону, придбав права на TED. І з того часу представником конференції та її незмінним ведучим залишається Кріс.

В останні роки конференція проводиться в м. Лонг-Біч в Каліфорнії, з прямою трансляцією в Палм-Спрінгс. Протягом 4 днів спікери зі всього світу обговорюють у своїх виступах найбільш актуальні питання в сфері науки, бізнесу, мистецтва, тощо. Окрім презентацій глядачі мають змогу насолодитись незабутніми перфомансами, танцювальними або музичними виступами.

Вартість вхідного квитка на конференцію TED становить близько 6000$, що недешево. Тим не менш, квитки розкуповуються заздалегідь, а зал завжди переповнений.
Виступ на конференції TED називається TED Talk, і всі відеозаписи виступів публікуються на офіційному сайті TED.com. А раніше виступи TED Talks записували на відео- та аудіокасети.

Сьогодні інтернет-бібліотека TED Talks налічує більш ніж 1000 кращих виступів з конференцій і щотижня поповнюється новими записами.
Всі TED Talks супроводжуються субтитрами англійською мовою, багато з яких перекладені більш ніж на 20 мов світу. Їх можна безкоштовно переглянути на сайті, завантажити на свій комп’ютер в HD-якості або підписатися на відео-подкаст.

«Лекції TED — це найкраща річ, яку можна подивитись в Інтернет».
The Guardian, британська газета

Всі відео виступів на TED вільно поширюються, і будь-хто може побачити пряму трансляцію конференції. Подібні правила аж ніяк не обмежують свободу конференції, а дозволяють їй залишатися незалежною, некомерційною і зберігати свій унікальний контент.