Таким був один із найголовніших меседжів учасників і учасниць дискусійного клубу «Чи є місце молоді України у європейському просторі?», що відбувся 3 травня в Запорізькій державній інженерній академії.

Як зазначив прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік, сьогодні в Україні, на жаль,  склалася ситуація, коли професійні люди не цінуються. Багато молодих людей не хочуть лишатися в країні, адже тут не створено умов для їх розвитку. «Кожен має право вибирати те, що йому важливо. Але треба створювати умови, щоб в Україні люди почувалися так, як за кордоном. Це питання про те, як працюють органи влади, поліція, медицина, судова система та інші. Головне питання – то питання корупції: якщо його вирішити, з’являться сприятливі умови для малого і середнього бізнесу», – зауважив Давід стулік.

Юлія Паскевська, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнації та працевлаштування Запорізького національного університету, вважає: «Якщо говорити про сьогоднішній рівень знань молоді про співпрацю України та ЄС, то він не є достатнім: цієї інформації не вистачає на регіональному рівні. Тому такі зустрічі є вкрай необхідні».

Завідувачка кафедрою «Економіка підприємства» ЗДІА, професорка Олена Коваленко запевняє, що рівень знань студентської молоді високий, вони можуть реалізувати себе і в Україні, і за кордоном. Однак їй «не хотілося б, аби спеціалісти виїздили з країни. Успіх наздоганяє того, хто багато працює. Треба їхати, працювати, дивитися, порівнювати, відчувати і х новим досвідом повертатися».

«Для вивчення технічних дисциплін у світі немає бар’єрів. Технічні знання у студенів хороші, але немає мотивації для участі в різних програмах. Тому освітній заклад має не лише навчати, а й давати поштовх для розвитку. Участь у європейських програмах дасть можливість застосувати навички, аби перетворити їх у гроші», – переконана доцентка кафедри Програмного забезпечення автоматизованих систем ЗДІА, офіційна представниця CISCO Наталя Полякова.

Денис Демидов, учасник програми Young European Ambassadors, переконаний, що їхати за кордон заробляти власними мізками – найкращий варіант. Але це інша країна, інші люди, інша ментальність, тож варто подумати, як заробляти тут, тим паче, що сьогодні віддалено можуть працювати не лише програмісти, а й журналісти, архітектори, тощо.

«Для того, щоб бути конкурентними, має бути знання мови та професійні знання. А також ми повинні навчитися програвати і продовжувати рухатися до мети», – переконаний доцент кафедри «Менеджмент організацій та управління проектами» ЗДІА Олександр Бабич.

Більше фото – на сторінці у Facebook